image

KATMA DEĞERİ YÜKSEK MODA VE GİYİM ÜRÜNLERİNİN TASARIMI VE ÜRÜN GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI:

ALSTER TECHNOLOGY A.Ş. Tasarım Bölümü; dokuma tasarımı, baskı tasarımı ve giysi tasarımı sanat dallarından oluşmaktadır. Tekstil, hazır giyim ve moda sektörüne yönelik çağdaş, yaratıcı ve özgün tasarımlar üretmeyi, modayı oluşturabilecek öncü fikirleri değerlendirmeyi, malzemeyi ve üretim tekniklerini yerinde kullanmayı amaçlar.

Başarılı tasarım çalışmalarına yönelik kurum içi eğitim programları; tasarımcıların kişisel özelliklerini ve yeteneklerini geliştirebilmelerini, biçim, renk, malzeme, yapı, işlev ilişkilerini kurarak kişiliklerine uygun sentezlerle yaratıcı ve özgün öneriler sunabilmelerini amaçlayan bir yaklaşımla oluşturulmuştur.

1

ALSTER TECHNOLOGY A.Ş. olarak tasarım ekibimizle özgün kıyafet, aksesuar ve ayakkabılar tasarlıyoruz. Ekibimiz tasarımları çiziyor, kumaş ve desenleri seçiyor, tasarladığımız ürünlerin nasıl üretileceğine dair imalatçılara talimatlar veriyor. Haute couture, sokak modası, hazır giyim modası gibi hitap ettiğimiz kitleye bağlı olarak farklı kategorilerde tasarımlar yapıyoruz.

Tasarım süreci genel olarak şu başlıklar altında ilerliyor…

image
image

Şirketimizin Moda Tasarımı Bölümünün düzenlediği stajyer yetenek sınavlarına girecek adayların başta insan anatomisi olmak üzere figür çizimi, figür, tasarım ve kumaş çeşitliliği ilişkisi ve çizdiklerini üç boyutlu olarak görselleştirebilme becerisi oldukça önemlidir. Bunun için yapılacak en iyi şey bakarak bol bol insan figürü (giyinik ve nü figür) çizmeli, farklı kumaş dokularının (deri, saten, ekose, transparan kumaşlar gibi) detayları çok iyi incelemeli ve tasarım bilinciyle belirli bir zaman tutarak imgesel çalışmalar yapılmalı yapmalıdır.

Bu aşamada alanında profesyonel eğitmenlerden yararlandırarak stajyer tasarımcı adayların kişisel gelişim süreci ve eğitim bilgisini doğru bir şekilde temellendirmesi açısından destek vermekteyiz.