image

İMALAT SANAYİ ÜRÜNLERİNİN İHRACATINA YÖNELİK PAZARLAMA, SATIŞ VE MARKALAŞMA FAALİYETLERİ:

Dijital pazarlamanın gelişmesi ve ülkeler arası ticari sınırların kalkmasıyla birlikte ülkemizden küçük ya da orta ölçekli çok sayıda firma global hedefleriyle dış pazarlara açılma fırsatı yakaladı. Dünyaya açılabilmek için ihracat pazarlaması konusunda profesyonel bir strateji geliştirmeniz şart. Doğru pazarlama adımlarıyla ihracat gelirlerinizi hiç beklemediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

ALSTER TECHNOLOGY A.Ş. ’nin en önemli ticari misyonu, endüstriyel yatırımlar yaptığı kimya ve tekstil sektörlerinde iş birliği içinde olduğu stratejik tedarik ve çözüm ortağı imalatçıların ürettiği malların yurtdışı pazarlarda ihracat yoluyla en yüksek karlılıkla istikrarlı ve güvenli bir şekilde satılmasını sağlamak.

İhracat pazarlaması süreci, ülke içinde gerçekleştirilen pazarlamadan biraz daha farklı işlemektedir. Çünkü başka bir ülkede ve farklı bir dille hiç tanımadığınız bir hedef kitleye hitap etmek için profesyonel anlamda çalışmanız gerekiyor.

image
image

İHRACAT PAZARLAMANIN TİCARİ ÇIKTILARI

Line

Hedef Dillerde Marka Bilinirliği; Dijital pazarlama alanında hedeflediğiniz ülkelerde markanız daha bilinir hale gelir. Yapacağınız SEO çalışmalarıyla hedeflediğiniz dilde marka bilinirliğinizi ve marka gücünüzü arttırabilirsiniz. Bunun için ekibimiz yukarıda belirttiğimiz tüm çalışmaları planlar, koordine eder ve yürütür. Çalışmalarımız sonunda hedeflediğiniz dilde ve lokasyonda sektörünüzün en bilinen markalarından biri haline gelebilirsiniz.

Ürünlerle İlgili Üreticilerin Aranması Durumunda Size Ulaşılması; Bir ürün başka ülkelerde de belli bir kesim tarafından talep edilir. İnsanlar bir yerde ihtiyacı olan bir ürün için bir üretici arayışına girer. Yürüttüğümüz dijital ihracat pazarlaması çalışmalarıyla belirli bir bölgede insanlar ürününüzle alakalı üretici aradığında doğrudan size ulaşır. Böylece hedeflediğiniz yerde sizin ürününüzde ilk akla gelen ya da en kolay ulaşılan firma siz olursunuz. Yani global anlamda yerel bilinirliğiniz artar.

Daha Fazla İthalat Talebi; Yurtdışına açıldığınızda ihracat pazarlaması faaliyetlerinizi ne kadar etkili yürütürseniz o derece talep alırsınız. İhracat pazarlaması konusunda aldığınız danışmanlık hizmetimiz sonucunda yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Marka bilinirliğinizin artmasına paralel olarak yeni müşteriler kazandığınızda daha fazla ithalat talebi alarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Bunun için ekibimizle koordineli şekilde çalışarak alt yapınız da güçlüyse daha fazla üretim talebi alabilir ve pazarınızı genişletebilirsiniz.